Boże Narodzenie 25.12.2022r.

Boże Narodzenie - 25 grudnia 2022 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas pasterek na Fundusz Obrony Życia.
  3. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie. Po Mszach Świętych poświęcenie owsa.
  1. W drugi dzień świąt na Mszy o godz. 11.00 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Następnie między 13.00 a 16.00 kolędnicy odwiedzać będą domy na Rajsku, Dolnym Sufczynie, Przedmieściu i na Szkolnej. Przyjmijmy ich z życzliwością. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.
  2. We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach poświęcenie wina.
  3. W środę Święto św. Młodziaków. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.
  4. W piątek Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  5. W sobotę wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku. Msza popołudniowa o godz. 15.00 z modlitwą przebłagalną, dziękczynną i błagalną. Na Mszy również kazanie podsumowujące rok 2022.
  6. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia Świece wigilijnego dzieła pomocy.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do uroczystości – ustawiali choinki i je dekorowali, przygotowali szopki, robili stroiki, sprzątali kościół, przygotowali liturgię, przynosili paczki i dary dla potrzebujących, uczestniczyli w roratach i Mszach wieczornych w adwencie oraz czynili wiele innych rzeczy. Bóg zapłać.
  10. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program na najbliższe dni podamy jutro.
  11. Na zakończenie przyjmijcie życzenia zdrowych, błogosławionych i radosnych Świąt. Niech Pan Jezus narodzi się w waszych sercach, domach, sąsiedztwach i wszędzie tam, gdzie będziecie. Niech Boża Dziecina przyniesie Wam pokój i radość. Na ten niezwykły czas przyjmijcie Boże błogosławieństwo…