III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024r.

III Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

1.                 Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.

2.                 Jutro o 17.00 w Porąbce Uszewskiej, 20 uczniów klas VIII z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

4.                 Za tydzień Światowy Dzień Modlitw o powołania. W naszej parafii składka inwestycyjna.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.04.2024r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024 r.

1.                 Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.

2.                 Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

3.                 Po Mszach zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

4.                 Jutro liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

5.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024r.

31 marca 2024 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 6.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.

2.                 Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

4.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia ciekawa publikacja na temat drogi do świętości rodziny Ulmów w cenie 20 zł.

5.                 Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Bóg zapłać:

Poniedziałek Wielkanocny 1.04.2024r.

Poniedziałek Wielkanocny

1   kwietnia 2024 r.

1.                 Dzisiaj Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

2.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

3.                 W I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej i za powołanych. O godzinie 17.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4.                 W I piątek oddajemy cześć sercu Pana Jezusa. Z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na 18.00 zapraszamy uczniów z klas VI, VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Niedziela Palmowa, 24.03.2024r.

24 marca 2024 r.

1.                 Dziś Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja o godz. 11.00. Na innych Mszach Świętych również poświęcenia palm. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2.                 Od jutra Msze w dni powszednie będą w „górnym” kościele. Msze popołudniowe o 18.00.

3.                 Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie O. Zenona, który poprowadzi nas w tych ważnych dniach.