III Niedziela Adwentu 11.12.2022r.

III Niedziela adwentu

11 grudnia 2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela „Gaudete” – „Radujcie się”. Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Na Mszy o godz. 11.00 do grona aspirantów zostanie przyjętych 8 chłopców. Kandydatów i ich rodziny otoczmy naszą modlitwą.
  2. Dzisiaj, po Mszach Świętych będzie prowadzona przez rodzinę, zbiórka do puszek na rehabilitację i leczenie sparaliżowanego po wylewie Marcina Sumary z Brzeska.
  3. W dni powszednie Msze roratnie szczególnie dla dzieci o godz. 6.30. Wcześniej Godzinki do Matki Bożej. O 17.00 Msza Święta szczególnie dla dorosłych z kazaniem adwentowym.
  4. W tygodniu:
  • we wtorek wspomnienie św. Łucji. Z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej Różaniec Fatimski. Jest to również Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia Świece wigilijnego dzieła pomocy.
  3. Można także nabyć opłatki na stół wigilijne. Składamy ofiary jako wyraz naszej wdzięczności wobec osób opiekujących się kościołem i kaplicą.
  4. Caritas parafialna prowadzi zbiórkę towarów na pomoc dla potrzebujących. Kosz jest przy ołtarzu bocznym.
  5. Starosta Powiatu Brzeskiego zaprasza do udziału w „Świątecznej zbiórce dla Ukrainy”. Odbędzie się ona 17 grudnia w godz. od 9.00 do 15.00 w budynku OSP Sufczyn. Potrzebne są: żywność, mleko, kaszki dla niemowląt, pampersy dla dorosłych, środki higieny, środki czystości, śpiwory i koce. Szczegóły akcji na plakacie w gablocie ogłoszeń.