I Niedziela Adwentu 27.11.2022r.

I Niedziela adwentu - 27 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj początek adwentu – czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela. Wszystkich zachęcamy do zaangażowania się w to przygotowanie. Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.
  2. W dni powszednie Msze roratnie szczególnie dla dzieci o godz. 6.30. Wcześniej Godzinki do Matki Bożej. O 17.00 Msza Święta szczególnie dla dorosłych z kazaniem adwentowym.
  3. W tygodniu:
  • w poniedziałek rocznica święceń biskupich Bp Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym biskupie diecezjalnym.
  • w środę Święto Andrzeja Apostoła. Po Mszy wieczornej Nowenna i Dziesiątek Różańca z wypominkami.
  • okazja do spowiedzi w Łoponiu w środę od 16.00 do 16.30 i w Sufczynie w piątek od godz. 16.00.
  • w I czwartek modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej i za powołanych.
  • w I piątek oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. Po Mszy wieczornej adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką, następnie przez młodzież a później w ciszy do godz. 20.00.
  • w I sobotę oddajemy cześć Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy roratnej o 6.30.
  • w I sobotę O 14:00 Msza Święta w ramach Dekanalnego dnia skupienia dla Akcji Katolickiej. Następnie adoracja do 15.30. Zapraszamy członków AK i wszystkich chętnych parafian.
  • w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia Świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe po 10 zł a duże po 25 zł.
  3. Można także nabyć opłatki na stół wigilijne. Składamy ofiary jako wyraz naszej wdzięczności wobec osób opiekujących się kościołem i kaplicą.
  4. Caritas parafialna ogłasza zbiórkę towarów na pomoc dla potrzebujących. Kosz jest przy ołtarzu bocznym. Jest również choinka „Caritas” gdzie możemy wylosować papierową bombkę, w której jest informacja na temat przygotowania paczki świątecznej dla anonimowych osób. Przygotowaną paczkę z numerem przynosimy do zakrystii, skąd Panie z „Caritas” zawiozą ją do domu osób potrzebujących.
  5. W sobotę akcja Krwiodawstwa w Galerii „Odyseja” w Brzesku od 9.00 do 14.00.