XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022r.

XXIV Niedziela zwykła

11 września 2022 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.
  2. Dzisiaj gościmy franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie błogosławionych męczenników z Pariacoto – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru. Na Mszy o 9.45 w Łoponiu przekażą i zainstalują relikwie męczenników 1 stopnia (cząstki kości). Po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać relikwie 2 stopnia (cząstki ubrań). Tam będzie również okazja aby ofiarą do puszki wesprzeć misje franciszkańskie. Będzie również możliwość nabycia książek, filmów oraz różańców z relikwiami męczenników.
  3. W tygodniu:
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Z racji 13 dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  • w środę Święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej. Po Nowennie zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką, które odbędzie się na plebanii.
  • w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
  • w piątek wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana.
  • w piątek zapraszamy młodzież szkół średnich oraz starszą na „wieczór” organizowany przez grupę młodzieżową działającą w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele.
  • w sobotę Dzień Golgoty Wschodu – rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę.
  • w przyszła niedzielę składka inwestycyjna.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Przypominamy o zapisach na kurs aspiranta oraz do DSM. Chłopców i dziewczynki, począwszy od klasy II szkoły podstawowej zapraszamy do dołączenia do LSO i DSM w naszej parafii. Zapisy u Ks. Krzysztofa.
  3. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  4. Pani Sołtys Sufczyna zaprasza w dniu 14 września (środa) o godz. 18.00 na zebranie wiejskie w Remizie OSP w Sufczynie.