XXIII Niedziela Zwykła września 2022r.

XXIII Niedziela zwykła

4 września 2022 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.
  2. W tygodniu:
  • w środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej. Zbiórka ministrantów o godz. 17.00. Po nowennie Ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców ministrantów i lektorów.
  • Przy okazji informuję, że rozpoczynamy zapisy na kurs aspiranta oraz do DSM. Chłopców i dziewczynki, począwszy od klasy II szkoły podstawowej zapraszamy do dołączenia do LSO i DSM w naszej parafii. Zapisy u Ks. Krzysztofa.
  • w czwartek Uroczystość Narodzenia NMP – patronki diecezji. Na Mszach poświęcenia ziarna siewnego.
  • w piątek zapraszam na Mszę Świętą o 18.00 i spotkanie organizacyjne, uczniów z klas VI, VII i VIII, którzy pragną w tym roku przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Nieobecność zostanie uznana za rezygnację z przygotowania do Bierzmowania.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie błogosławionych męczenników z Pariacoto – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru. Na Mszy o 9.45 w Łoponiu przekażą i zainstalują relikwie męczenników 1 stopnia (cząstki kości). Po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać relikwie 2 stopnia (cząstki ubrań). Tam będzie również okazja aby ofiarą do puszki wesprzeć misje franciszkańskie. Będzie również możliwość nabycia książek, filmów oraz różańców z relikwiami męczenników.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym miesiącu troszczyły się o nasz kościół. Przy okazji dziękuję za podarowanie przez te rodziny 3 profesjonalnych mopów i 4 mioteł, które będą pomocą dla kolejnych rodzin dbających o porządek.
  3. Dziękuję Panu Organiście za modernizację instalacji na chórze oraz wymianę punktów świetlnych. Pozwoli to lepiej doświetlić chór i zapobiec ewentualnemu przepaleniu instalacji.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.