Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022

Wniebowstąpienie Pańskie

29 maja 2022 r.

1. Msze Święte dzisiaj o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Msza Święta z nabożeństwem majowym. Dzisiaj o 11.00 Msza prymicyjna Ks. Damiana. Polecajmy Jego osobę w naszych modlitwach, aby Pan Bóg prowadził Go drogą powołania.
  2. Jutro Msza prymicyjna Ks. Damiana w kaplicy w Łoponiu o 17.00.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatnie Nabożeństwa Majowe - w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00.
  4. We wtorek Święto Nawiedzenia NMP.
  5. W środę wspomnienie św. Justyna. Jest to Dzień Dziecka. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • Okazja do spowiedzi:

- w środę od 17.00 do 17.30 w Łoponiu

- w czwartek od 17.30 w Sufczynie

- w piątek od 17.00 w Sufczynie

• w I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej i za powołanych
  • w I piątek oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Od 8.00 odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną
  • w I sobotę oddajemy cześć Sercu Maryi. Nabożeństwo I-sobotnie o 6.30.
  • zmiana tajemnic różańcowych w II niedzielę czerwca
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu Odpust parafialny. Sumie odpustowej, podczas której będziemy dziękować za 40 lat parafii, będzie przewodniczył Ks. Kanonik Adam Bajorek, a kazanie wygłosi Ks. Damian Jarek.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  3. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  4. Organizujemy wyjazd parafialny na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” 16 czerwca (Boże Ciało) w Rzeszowie. Wyjazd o 16.30 spod kościoła. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Krzysztofa do 12 czerwca.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy aby Panowie Rafał i Bogusław poskładali wcześniej konstrukcje. Natomiast o Przygotowanie dekoracji ołtarzy prosimy rejony:

Pierwszy ołtarz (obok krzyża misyjnego) – Sufczyn Górny od Groszka do szkoły

Drugi ołtarz (na tle groty św. Michała) – Zagórze od rodziny Gala do Jarzębaków

Trzeci ołtarz (od trony parkingu między modrzewiami) – pozostała część Zagórza

Czwarty ołtarz (frontalnie do budynku kościoła wzdłuż żywopłotu) - Łopoń

1. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
  • Tadeusz Sacha zam. w Sufczynie z Katarzyną Agatą Osika zam. w Łukanowicach
  • Krzysztof Malec zam. w Sufczynie z Aleksandrą Karolczyk zam. w Jaworznie
  • Ireneusz Chachaj zam. w Borzęcinie z Joanną Nosek zam. w Sufczynie
  • Bartłomiej Mleczko zam. w Łysej Górze z Aleksandrą Michałek zam. w Sufczynie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.