Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

1. II Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna tydzień miłosierdzia w Kościele. Zbiórką do puszek zorganizowaną przez parafialny oddział Caritas wspieramy działania Caritas diecezjalnego. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś oraz w zeszłym tygodniu podczas składki inwestycyjnej.
  2. Msze Święte dzisiaj o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.
  3. W tygodniu:
  • w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty
  • we wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  • w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. W przyszłą sobotę o godz. 9 odbędzie się pierwsza Spowiedź święta. Na tę spowiedź zapraszamy również rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Parafian prosimy aby, jeśli to możliwe, wybrali inną godzinę uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, gdyż większość ławek w kościele będzie zarezerwowana dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe w naszej parafii. W niedziele będą się odbywały one o godz. 16, po nich zaś Msza Św., natomiast w tygodniu będą po Mszy Św. o godz. 18. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci ze szkół podstawowych, zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknej modlitwie maryjnej. W tym miesiącu pamiętajmy szczególnie o dbałości o kapliczki maryjne, które znajdują się na terenie naszych posesji i przy drogach.
  5. (w Sufczynie) Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które dokonały zakupu stroików świątecznych i palm wielkanocnych. Zebrana suma 5.240zł zostanie przeznaczona na wydatki związane z organizacją prymicji w parafii. Rozliczenie finansowe znajduje się u pani Sołtys.
  6. (w Sufczynie) Wójt Gminy Dębno informuje, że będzie prowadzona zbiórka wyrobów azbestowych. Wszystkie zainteresowane osoby, proszone są
    o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska Gminy Dębno, tel. 14 631 85 75
  7. (w Łoponiu) Przedstawiciele instytucji samorządowych i stowarzyszeń gminy Wojnicz zapraszają na kiermasz ciast. Odbędzie się on 1 maja pod wszystkimi kościołami gminy Wojnicz, również pod kaplicą w Łoponiu po Mszy Św. Ludzi pragnących aktywnie wspomóc to dzieło prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do Świetlicy przy Szkole Podstawowej w Łoponiu 30 kwietnia w godz. 17-18.
  8. Począwszy od tego tygodnia ogłoszenia duszpasterskie oraz intencje mszalne będą umieszczane na naszej stronie parafialnej w odpowiednich zakładkach. Intencje będą zamieszczane w skróconej wersji, zgodzie z ustawą RODO. Pełny tekst znajdziemy w gablotach parafialnych. Adres strony parafialnej to: parafiasufczyn.pl. Póki co, żeby odnaleźć naszą stronę parafialną trzeba w wyszukiwarce wpisać pełny adres tejże strony. Zapraszamy również do zakrystii po odbiór zdjęć, które zostały nam użyczone na czas przygotowywania strony internetowej.
  9. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, które możemy nabyć w zakrystii.