IX Niedziela Zwykła 2.06.2024r.

IX Niedziela zwykła

2 czerwca 2024 r.

1.                 Dzisiaj Dzień Dziękczynienia w Polsce. Msze Święte o 6.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

2.                 W tygodniu:

• w oktawie Bożego Ciała procesje w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00, a dzisiaj po sumie o 11.00.
  • w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • w środę wspomnienie św. Bonifacego. W tym dniu spowiedź w Łoponiu od 16.30 do 17.00.
  • w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i dzieci po Mszy i procesji o 18.00.
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w I piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  • w tym dniu Święto Patronalne Szkoły w Łoponiu. Msza będzie o godz. 8.00, a następnie uroczystości w budynku szkoły.
  • w piątek spowiedź w Sufczynie od godz. 17.30.
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które troszczyły się o naszą świątynię w miesiącu maju. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania Uroczystości Bożego Ciała oraz tym, którzy licznie uczestniczą w przeżywaniu oktawy.

5.                 Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

6.                 Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

• Jakub Mucha zam. w Sterkowcu z Patrycją Migoń zam. w Sufczynie.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.