Niedziela Trójcy Świętej 26.05.2024r.

Niedziela Trójcy Świętej - 26 maja 2024 r.

1.              Dzisiaj Niedziela Trójcy Świętej. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Nabożeństwo majowe a następnie Msza Święta.

2.              Dzisiaj w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych mamach z racji przypadającego dzisiaj Dnia Matki.

3.              Zapraszamy na ostanie w tym roku Nabożeństwa majowe.

4.              W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

5.              W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze Święte w tym dniu o 7.00, 8.30, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, 15.00 w Łoponiu i o 16.00 z nabożeństwem majowym.

6.              Jeszcze raz prosimy o przygotowanie ołtarzy:

1.    Obok krzyża misyjnego – mieszkańcy Granic

2.    Na grocie św. Michała – Rajsko cz. II

3.    Przedmieście obie strony i domy przy E4

4.    Parafianie z Łoponia.

Panów Rafała i Bogusława prosimy o poskładanie konstrukcji ołtarzowych.

7.              Bardzo prosimy również o przygotowanie procesji oraz o liczny udział.

8.              W oktawie Bożego Ciała procesje w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

9.              W piątek Święto Nawiedzenia NMP.

10.          W sobotę wspomnienie św. Justyna. Z racji I soboty nabożeństwo ku czci NMP o godz. 6.30. W tym dniu, z okazji Dnia Dziecka będziemy się modlić szczególnie w intencji dzieci.

11.          W przyszłą niedzielę Dzień dziękczynienia w Polsce. W naszej parafii zmiana tajemnic różańcowych.

12.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

13.          Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

14.          Przypominamy, że do dzisiaj można zapisywać się w zakrystii na wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Boże Ciało w Rzeszowie.

15.          Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Jakub Mucha zam. w Sterkowcu z Patrycją Migoń zam. w Sufczynie.

Ktokolwiek znałby przeszkody proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

16.          1 czerwca (sobota) Klub HDK „Krakus” zaprasza na akcję oddawania krwi w amfiteatrze „Krakus” w Łysej Górze w godz. 0d 8.30 do 12.30. Przewidziane miłe niespodzianki.

17.          Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy na Dzień Dziecka przy SP w Dębnie – 2 czerwca (niedziela) w godz. od 15.00 do 19.00. Przewidziane jest szereg atrakcji. Potrawy będą serwować Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.