III Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024r.

III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a następnie Msza Święta. Na gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

2.                 Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

3.                 W poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza.

4.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

5.                 W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 17.

6.                 W piątek Drogi Krzyżowe: w Łoponiu po Mszy o 7.30. W Sufczynie o 17.00. Młodzież z KSM-u zaprasza na Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00.

7.                 W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11 do grona ministrantów zostanie włączonych dwóch aspirantów. Otaczamy modlitwą chłopców i ich rodziny.

8.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

9.                 Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10.            Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem i kaplicą członkowie Rady duszpasterskiej będą rozprowadzać „cegiełki”. Cegiełka ceramiczna od 200 zł i słodka cegiełka od 100 zł. Oczywiście nie stawia się granic hojności. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont schodów przy kaplicy Miłosierdzia Bożego w Łoponiu.

11.            Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rejestracji można dokonać przez stronę internetową wydarzenia. Msza Święta na rozpoczęcie EDK dla naszego dekanatu odbędzie się 22 marca 2024 roku o 19.00 w Dębnie. Serdecznie zapraszamy.