II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r.

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a następnie Msza Święta. Na gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.

2.                 Dzisiaj Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3.                 W środę okazja do spowiedzi w Łoponiu od 16.00 do 16.30. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

4.                 W I piątek chorych odwiedzimy od godziny 8.00. Okazja do spowiedzi w Sufczynie od 16.15.

5.                 W piątek Drogi Krzyżowe: w Łoponiu po Mszy o 8.00. W Sufczynie o 17.00. Natomiast młodzież z KSM-u zaprasza na Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00. Na tę drogę krzyżową zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

6.                 W I sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 6.30.

7.                 W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

9.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.            W przyszłą niedzielę członkowie Rady duszpasterskiej będą rozprowadzać „cegiełki” po wszystkich Mszach Świętych. Cegiełka ceramiczna od 200 zł i słodka cegiełka od 100 zł. Oczywiście nie stawia się granic hojności. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont schodów przy kaplicy Miłosierdzia Bożego w Łoponiu.

11.            (Sufczyn) Lekarz weterynarii informuje, że szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w Sufczynie w sobotę (2 marca 2024 r.). Obowiązkowi szczepienia podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Więcej szczegółów na plakatach.

12.            (Łopoń) Dyrektorzy szkoły i przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łoponiu ogłaszają nabór na rok szkolny 2024/25. Więcej na facebooku, telefonicznie lub bezpośrednio w placówce. Dyrektorzy serdecznie zapraszają.