I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024r.

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1.               Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta.

2.                 Dziś również składka inwestycyjna w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

3.                 Przypominamy i serdecznie zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych w naszej parafii: w piątek Drogi Krzyżowe: o 8.00 w Łoponiu i 17.00 w Sufczynie. Natomiast młodzież z KSM-u zaprasza na Drogi Krzyżowe o godz. 19.00.

4.                 W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Tego dnia za nawiedzenie kościoła katedralnego i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

5.                 W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a następnie Msza Święta. Na gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.

6.                 Na przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny wspierający dzieła podejmowane przez polskich misjonarzy na całym świecie.

7.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

8.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

9.                 Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Klich zam. w Sufczynie i Patrycja Maziarz zam. w Wojniczu. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

10.            (Sufczyn) Wójt Gminy Dębno informuje, że do dnia 30.04.2024r. można składać wnioski o dodatek osłonowy. Świadczenie jest uzależnione od dochodu rodziny. Wszelkie informacje dostępne są pod nr. tel. 14 66 58 749 lub w biurze GOPSu.