VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 r.

1.                 Dzisiaj Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o godz. 16.00.

2.                 W ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego dzisiaj możliwość prywatnej adoracji pomiędzy Mszami o 8.30 a 11.00, jutro od 16.00 a we wtorek Różaniec Fatimski po Mszy wieczornej.

3.                 W Środę popielcową Msze Święte w Sufczynie o 7.30 i 17.00 oraz w kaplicy w Łoponiu o 16.00. Ofiary składane podczas Mszy Świętych przeznaczone są na Pomoc dla Ukrainy jako jałmużna wielkopostna. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci, oraz post ścisły od 18 do 60 roku życia.

4.                 W piątek Drogi Krzyżowe: o 8.00 w Łoponiu i 17.00 w Sufczynie. Natomiast młodzież z KSM-u zaprasza na Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00.

5.                 W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a następnie Msza Święta. Na gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.

6.                 W przyszła niedzielę w naszej parafii składka inwestycyjna.

7.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

8.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

9.                 Zachęcamy do wsparcia rehabilitacji Julki Urban i Antosia Bednarka. Możemy to uczynić poprzez przekazanie 1,5 % podatku lub wpłatę darowizny na konto. Dokładniejsze informacje w gablocie ogłoszeń. Niech ten gest będzie wyrazem naszej solidarności i miłosierdzia.

10. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Klich zam. w Sufczynie i Patrycja Maziarz zam. w Wojniczu. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.