Niedziela - Święto Świętej Rodziny 31.12.2023r.

Święto Świętej Rodziny

31 grudnia 2023 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00. Msza dziękczynno-przebłagalna na zakończenie roku o godz. 15.00.

2.                 Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte według porządku niedzielnego.

3.                 We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

4.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.                 W I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej.

6.                 W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. O 16.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Na 17.00 zapraszamy uczniów z klas VI, VII i VIII na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

7.                 W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Na Mszach poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Ofiary przeznaczone są na cele misyjne. W Dębnie Gminny Orszak Trzech Króli rozpocznie się na zamku o 14.30 i przemaszeruje pod kościół, gdzie trwać będzie do 16.00. Organizatorzy zapraszają.

8.                 W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na koncert w wykonaniu wokalistów i instruktorów Dębińskiego Centrum Kultury wraz z orkiestrą kameralną pod batutą Artura Potępy. Wstęp wolny. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu.

9.                 Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątającym kościół w grudniu, ustawiającym i ubierającym choinki, strojącym kościół i szopkę, pomagającym w kuchni podczas spowiedzi. LSO, DSM-owi, młodzieży, chórowi, psalmistom, kolędnikom misyjnym, członkom Caritasu. Dziękuję sponsorowi za cukierki do szopki oraz wszystkim, którzy przyczynili się aby te święta były piękne i radosne.

10.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

11.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

12. Program kolędy:

Ks. Krzysztof

3 I (środa) od 15.00 – Przedmieście str. lewa od E4 do szkoły (Koza do Korzun)

4 I (czwartek) od 15.00 – Przedmieście str. prawa od E4 do szkoły (Czyż do Hebda)

6 I (sobota) od 13.00 – Łopoń od Biadolin Strona lewa (Gurgul do Żyra)

3 I (środa) od 14.00 – Łopoń od ul. Gęsiej (Kłusek do Krawczyk)

4 I (czwartek) od 14.00 – Łopoń od szkoły do E4 (Kozioł do Łabuda)

6 I (sobota) od 13.00 – Łopoń ul. Żydowska (Górski do Hynek)