IV Niedziela Adwentu 24.12.2023r.

IV Niedziela Adwentu - Wigilia

24 grudnia 2023 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00. Nie ma Mszy o godz. o 16.00.

2.                 Zachęcamy do religijnego obchodu Wigilii Bożego Narodzenia. Po pojawieniu się pierwszej gwiazdy gromadzimy się przy stole wigilijnym. Po wspólne modlitwie czytamy fragment Pisma Świętego opisujący narodzenie Jezusa, a następnie łamiemy się opłatkiem. Po wspólnej wieczerzy należy pamiętać o śpiewie kolęd. Tradycyjne zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz alkoholu.

3.                 Zapraszamy na pasterki o 22.00 w Łoponiu i 24.00 w Sufczynie. Na pasterkach zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia.

4.                 Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte według porządku niedzielnego.

5.                 We wtorek Święto św. Szczepana. Na Mszach poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu dzieci i młodzież przejdą po domach naszej parafii z kolęda misyjną. Przyjmijmy ich życzliwie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.

6.                 W środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach poświęcenie wina.

7.                 W czwartek Święto św. Młodzianków Męczenników.

8.                 W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Ponieważ jest to ostatni dzień roku Msza Święta dziękczynno-przebłagalna z podsumowaniem obecnego roku będzie o godz. 15.00.

9.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

10.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia opłatki.

11.            Kolędę na najbliższe dni zapowiemy w dniu jutrzejszym.