III Niedziela Adwentu 17.12.2023r.

III Niedziela Adwentu - Gaudete

17 grudnia 2023 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00.

2.                 Do dzisiaj w „dolnym kościele” jest kosz Caritas, do którego można składać dary dla potrzebujących. Zachęcamy do wspierania tej akcji.

3.                 Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora w Sufczynie zapraszają do udziału w świątecznym kiermaszu bożonarodzeniowym. W ofercie świąteczne ciasta i pierniki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na bieżącą działalność Koła i Klubu. Zachęcamy do skorzystania.

4.                 Zapraszamy na roraty z kazaniem dla dzieci codziennie o 6.30. Wcześniej Godzinki do NMP. O 17.00 Msze Święte z kazaniem dla dorosłych.

- w środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

- w piątek spowiedź w naszej parafii. W Łoponiu od 14.00 do 15.00, a w Sufczynie od 14.00 do 17.00.

- w przyszłą niedzielę, z racji Wigilii nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o 16.00.

6.                 Zachęcamy do religijnego obchodu Wigilii Bożego Narodzenia. Po pojawieniu się pierwszej gwiazdy gromadzimy się przy stole wigilijnym. Po wspólne modlitwie czytamy fragment Pisma Świętego opisujący narodzenie Jezusa, a następnie łamiemy się opłatkiem. Po wspólnej wieczerzy należy pamiętać o śpiewie kolęd. Tradycyjne zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz alkoholu.

7.                 Zapraszamy na pasterki o 22.00 w Łoponiu i 24.00 w Sufczynie.

8.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

9.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.