XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023r.

XXX Niedziela Zwykła

29 października 2023 r.

1.                 Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Święta. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na misje..

2.                 Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W poniedziałek i wtorek po Mszy o godz. 17.00.

- we wtorek od 15.00 do 17.00 spowiedź dla wszystkich parafian w „dolnym kościele. Zachęcamy do udziału, abyśmy mogli zyskiwać odpusty za naszych bliskich zmarłych. Warunki zyskiwania odpustu od 1 do 8 listopada, to:

• stan łaski uświęcającej,
  • Komunia Święta,
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
  • nawiedzenie cmentarza,
  • ofiarowanie w intencji jednego zmarłego.

- w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze do południa zgodnie z harmonogramem niedzielnym. O 14.00 procesja z modlitwą za zmarłych a następnie Msza Święta na cmentarzu. Składka przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Od 12.00 do 14.00 będzie możliwość nabycia „cegiełek” przy wejściu na cmentarz. W tym dniu lektorzy zbierają ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

- do 8 listopada Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych, a do końca listopada dziesiątka Różańca z wypominkami listopadowymi po Mszy wieczornej.

- w czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Z racji I czwartku modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej. Msze o 6.30 i 17.00 w Sufczynie oraz o 16.00 w Łoponiu. Po Mszy Św, o 17 różaniec za zmarłych wraz z procesją na cmentarz. Na tę Mszę Św. i procesję zaproszone są dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

- w I piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. O 16.30 okazja do spowiedzi. Na Mszę zapraszamy uczniów z klas VI, VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy spotkanie dla uczniów z klas VIII.

- w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza. W I sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O 6.30 Nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

5.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.