XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023r.

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Święta. Dzisiaj Dzień Papieski. Po Mszach młodzież zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Fundacji dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.

2.                 Pragnę podziękować członkom Rady Duszpasterskiej za rozprowadzanie „cegiełek” oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 36350 zł. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone dzisiaj podczas składki inwestycyjnej. Są jeszcze „cegiełki” w kancelarii parafialnej.

3.                 Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy o godz. 17.00 a w niedziele o 16.00 a następnie Msza Święta.

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża.

- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

- w środę Święto św. Łukasza. po Mszy Nabożeństwo RóżańcoweNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, z racji święta patronalnego składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego.

- w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Pawła II i Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje.

5.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

6.                 Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku. Bardzo prosimy aby pisać „czytelnie” w mianowniku liczby pojedynczej,  a wypominkach rocznych wyraźnie zaznaczyć godzinę Mszy, przed którą mają być czytane wypominki. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

7.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

8.                 Trwa akcja „Misyjne studnie”. Do specjalnego pudła, które będzie znajdować się koło zakrystii można składać zużyte telefony, smartfony, tablety i laptopy. Zachęcam do wspierania tej akcji.