XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023r.

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Trzeźwość.

- w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek wspomnienie św. Wacława. O 18.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W tym dniu odbędzie się o godz. 15.00 przed Domem Strażaka w Sufczynie „Koronka ulicami miast i wsi”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- w piątek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Z racji początku października pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

3.                 Od piątku do niedzieli Odpust w Porąbce Uszewskiej. W sobotę o godz. 8.00 wyjście pielgrzymki z naszej parafii do Porąbki. Do środy możliwość zapisu na powrót busem z Porąbki (jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba osób).

4.                 W pierwszą i drugą niedzielę października Rada duszpasterska będzie przed kościołem rozprowadzać cegiełki na dalsze prace przy cmentarzu i kościele. Cena podstawowej cegiełki od 100 zł. a cegiełki ceramicznej od 300 zł. Oczywiście nie stawiamy granic hojności. W trzecią niedzielę będzie składka inwestycyjna dla tych, którzy pragną wesprzeć prowadzone prace w ten sposób. Za wszystkie ofiary pragnę z góry podziękować.

5.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

6.                 W tym tygodniu kończą się zapisy do LSO i DSM. Zgłoszenia dokonują rodzice u Ks. Krzysztofa.

7.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

8.                 27 września w godz. od 18.30 do 20.30 z boiska szkolnego odbędzie się obserwacja księżyca. Zdążający do pełni księżyc będzie można oglądać przez szkolny teleskop. Organizatorzy zapraszają przypominając, że za bezpieczeństwo dzieci odpowiedzialni są rodzice lub opiekunowie prawni.

9.                 (Sufczyn): W związku z pracami toczącymi się nad opracowaniem planów zagospodarowania w Gminie Dębno – 27 września w SP w Woli Dębińskiej od 13.00 do 17.00 odbędą się konsultacje m.in. dla Sufczyna. Organizatorzy zapraszają.

10.            (Sufczyn): Wójt Gminy Dębno zaprasza osoby, które ukończyły 65 rok życia na Dzień Seniora, który odbędzie się 30 września od 16.00 w Hali Widowiskowej w Dębnie.