XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023r.

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Golgoty Wschodu. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich Polakach, którzy zginęli na „nieludzkiej ziemi”.

2.                 Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone podczas składki inwestycyjnej.

- w poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej.

- w środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy. Po nabożeństwie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek Święto św. Mateusza.

- w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

- w przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezja Pielgrzymka do Szczepanowa.

4.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

5.                 Pragnę serdecznie podziękować osobom, które w dniu wczorajszym pracowały przy cmentarzu. Wielkie „Bóg zapłać!”

6.                 Przypominamy o zapisach do LSO i DSM. Chłopców i dziewczynki, począwszy od 2 klasy szkoły podstawowej zachęcamy do zaangażowania się w działalność tych grup parafialnych. Zgłoszenia dokonują rodzice u Ks. Krzysztofa.

7.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł., oraz kalendarze misyjne w cenie 7 zł.

8.                 (Sufczyn): Pani Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie w budynku szkoły w dniu 19 września (wtorek) o godz. 18.00.

9.                 Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Kazimiera Kołodziej. Pogrzeb jutro o 14.00. Pól godziny wcześniej Różaniec za zmarłą. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu…