XXIII NIedziela Zwykła 10.09.2023r.

XXIII Niedziela Zwykła

10 września 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

- w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Z racji 13 dnia miesiąca o 18.00 Msza Święta i procesja fatimska. Po nabożeństwie spotkanie Rady duszpasterskiej na plebanii.

- w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

- w piątek wspomnienie NMP Bolesnej.

- w sobotę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

- w przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Golgoty Wschodu. W naszej parafii składka inwestycyjna.

3.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

4.                 Rozpoczynamy zapisy do LSO i DSM. Chłopców i dziewczynki, począwszy od 2 klasy szkoły podstawowej zachęcamy do zaangażowania się w działalność tych grup parafialnych. Zgłoszenia dokonują rodzice u Ks. Krzysztofa.

5.                 KSM serdecznie zaprasza w swoje szeregi młodzież szkól średnich i starszą. Do tej wspólnoty nie ma zapisów, dołączyć można w każdym momencie.

6.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł., oraz kalendarze misyjne w cenie 7 zł.

7.                 Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mateusz Grzywa zam. w Szczyrzycu z Alicją Nosek zam. w Sufczynie

Ktokolwiek zna przeszkody w zawarciu tych małżeństw proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

8.                 (Łopoń): Podatek gruntowy (III rata) będzie pobierany 15 września br. (piątek) w godz. 16.00 – 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Łoponiu.