XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023r.

XXII Niedziela Zwykła

3 września 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.00, 8:30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

- w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sufczynie, a w kaplicy w Łoponiu dla Szkoły Podstawowej w Łoponiu. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami i dziadkami. Po Mszach Świętych dalsze uroczystości w budynkach szkół. Zachowajmy ostrożność i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się do szkół.

- w środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z LSO i DSM.

- w I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. O 21.00 spotkanie formacyjno-modlitewne dla mężczyzn z naszej parafii i okolic. Serdecznie zapraszamy.

- w piątek Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki diecezji. Na Mszach poświęcenia ziarna siewnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w przyszłą niedzielę początek Tygodnia Wychowania w Polsce.

3.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

4.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł., oraz kalendarze misyjne w cenie 7 zł.

5.                 Kino „Wawel” w Wojniczu zaprasza na seans filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w piątek (8 września) o godz. 19.00 oraz „Raport Pileckiego” 15 września o 19.00.

6.                 Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mateusz Grzywa zam. w Szczyrzycu z Alicją Nosek zam. w Sufczynie

Ktokolwiek zna przeszkody w zawarciu tych małżeństw proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.