XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023r.

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.30, 9.30 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dziś składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Po każdej Mszy Świętej nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

2.                 Młodzież naszej parafii rozprowadza dziś pod kościołem dewocjonalia związane z patronem kierowców. Złożona ofiara będzie wsparciem dla ich wakacyjnych planów.

- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji

- we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła. W Brzesku uroczystości odpustowe związane z patronem miasta.

- w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi. Po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

4.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

5.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Dostępne są czasopisma misyjne.
W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. artykuł o kolegium kardynalskim i nowym polskim kardynale.