XV Niedziela Zwykła 16.07.2023r.

XV Niedziela Zwykła

16 lipca 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.30, 9.30 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dziś składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.                 Serdecznie Bóg zapłać zaangażowanym parafianom za pomoc w zwózce drzewa oraz przy porządkowaniu cmentarza.

- we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

- w środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

- w piątek wspomnienie św. Bonawentury

- w przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przy tej okazji warto przypomnieć o modlitwie za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne.

Również w przyszłą niedzielę z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Tego dnia młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać pod kościołem dewocjonalia związane z patronem kierowców. Złożona ofiara będzie wsparciem dla ich wakacyjnych planów.

4.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

5.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. artykuł: „kto będzie leczył nasze dzieci?” o zmniejszającej się liczbie lekarzy pediatrów.

6.                 Rozpoczęły się zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie 5. Św. Floriana. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się telefonicznie od 10 do 14 lipca i od 17 do 22 lipca w godzinach od 8.00 do 9.00, pod numerem telefonu 517212559. Serdecznie zachęcamy do wybrania się na pielgrzymi szlak.

7.                 Związek małżeński pragną zawrzeć:

- Andrzej Gołąb zam. w Sufczynie oraz Paulina Bielecka zam. w Bilczy.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

8.     (Sufczyn) Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w Sufczynie w dniach od 17 do 21 lipca będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.