XIV Niedziela Zwykła 9.07.2023r.

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2023 r.

1.                 Msze Święte o 7.30, 9.30 w Łoponiu, 11.00 i 16.00.

- we wtorek święto św. Benedykta – patrona Europy

- w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej wyruszymy z procesją różańcową. Ten dzień to również wspomnienie patronów diecezji tarnowskiej – świętych Andrzeja Świerada i Benedykta.

- w piątek wspomnienie św. Bonawentury

- w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Przy tej okazji pragniemy z serca podziękować osobom, które angażują się w prowadzone na cmentarzu prace porządkowe i remontowe.

3.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

4.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. artykuł nawiązujący do 80. rocznicy rzezi Wołyńskiej.

5.                 Rozpoczęły się zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie 5. Św. Floriana. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się telefonicznie od 10 do 14 lipca i od 17 do 22 lipca w godzinach od 8.00 do 9.00, pod numerem telefonu 517212559. Serdecznie zachęcamy do wybrania się na pielgrzymi szlak.

6.                 Związek małżeński pragną zawrzeć:

- Andrzej Gołąb zam. w Sufczynie oraz Paulina Bielecka zam. w Bilczy.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.