Niedziela Trójcy Świętej 4.06.2023r.

Niedziela Trójcy Świętej

4 czerwca 2023 r.

1.                 Dzisiaj kończymy czas Misji Parafialnych. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tego świętego czasu.

- Dziękuję o. Zenonowi, za podjęcie się trudu prowadzenia nas przez tajemnice Bożego Słowa. Za Jego nauczanie, modlitwy, sprawowana posługę.

- Dziękuję Panom Rafałowi i Bogdanowi za przygotowanie, pomalowanie i zainstalowanie Krzyża Misyjnego.

- Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę na materiał, z którego powstał Krzyż misyjny.

- Dziękuję P. Kościelnemu, P. Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej za przygotowanie liturgii.

- Dziękuję Paniom w kuchni za przygotowanie posiłków i posprzątanie plebanii.

- Dziękuję rodzinom, które zatroszczyły się o posprzątanie i wystrój kościoła.

- Wszystkim uczestnikom misji, dziękuję za obecność i aktywność w liturgii.

- Chorym i ciepiącym, dziękuję za ich modlitwy i ofiarowane w intencji misji cierpienie.

Wszystkim za wszystko: „Bóg zapłać!”

- w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego

- w środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. W Łoponiu o godz. 8.00 Msza Święta z okazji Święta patronalnego Szkoły Podstawowej.

- w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00 z procesja eucharystyczną, 15.00 w Łoponiu i 16.00. Jeszcze raz zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy i procesji eucharystycznej.

- w Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne w dni powszednie po Mszach o 18.00 a w niedzielę po Mszy o 16.00.

- w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

3.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

4.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

5.                 Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Haliny Michałek. Pół godziny wcześniej Różaniec za zmarłą.