Uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego 21.05.2023r.

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2023 r.

1.                 Msze Święte dzisiaj o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00.

2.                 Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone podczas składki inwestycyjnej.

3.                 Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie nabożeństwa po Mszy wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 a następnie Msza Święta.

4.                 W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5.                 W piątek wspomnienie św. Filipa Neri.

6.                 W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętegouroczystość odpustowa oraz początek Misji Świętych w naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 11.00. Bardzo prosimy o włączenie się w te uroczystości. Zapraszamy niosących feretrony, sztandary, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, strażaków, chórzystów, LSO, DSM oraz wszystkich. Pamiętajmy również, aby zapoznać się z programem misji. Jeżeli do jakiegoś domu taki program nie trafił można go znaleźć na stoliku za ławkami.

7.                 W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii zaprasza na poczęstunek domowymi wypiekami przy ich odpustowym kramie. Ofiary składane przy tej okazji wspomogą realizację wakacyjnych planów. Za wszelką życzliwość młodzież wyraża „Bóg zapłać!”

8.                 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

9.                 Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia w zakrystii albumy i książki związane z pracą misyjną naszych kapłanów przez ostatnich 50 lat.

10.            Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy rejony o przygotowanie ołtarzy:

Pierwszy ołtarz – obok krzyża misyjnego – Sufczyn Dolny (obie strony)

Drugi ołtarz – na Grocie św. Michała – ul. Szkolna

Trzeci ołtarz – od strony parkingu – Rajsko od strony Grabna do P. Osińskich Rega

Czwarty Ołtarz – na żywopłocie frontalnie do kościoła – Łopoń

Panów Rafała i Bogdana prosimy o poskładanie i postawienie konstrukcji ołtarzowych.

11.            Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Artur Słupski zam. w Sufczynie z Patrycją Jarząbek zam. w Paproci Dużej.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii.