IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023r.

Niedziela Dobrego Pasterza

30 kwietnia 2023 r.

1.                 Msze Święte dzisiaj o 7.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej.

2.                 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3.                 Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie nabożeństwa po Mszy wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 a następnie Msza Święta.

4.                 W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

5.                 We wtorek wspomnienie św. Atanazego. Jest to również Dzień Flagi RP.

6.                 W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu niedzielny porządek Mszy Świętych. Od 17.00 na Zamku w Dębnie patriotyczne śpiewanie.

7.                 W czwartek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkim strażakom z naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona.

8.                 W czwartek okazja do spowiedzi: w Łoponiu od 16.30 do 17.00 i w Sufczynie

od 17.15.

9.     Spotkanie przed uroczystością komunijna dla dzieci i rodziców w czwartek o 18.00.

10.            W I czwartek modlimy się o nowe powołania i za powołanych do Służby Bożej.

11.            W I piątek oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od 17.15. Po Mszy wieczornej Majówka a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od 8.00.

12.            W sobotę Święto św. Filipa i Jakuba, apostołów. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o 6.30.

13.            W sobotę o 8.00 I spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Na tę spowiedź zapraszamy również rodziny dzieci.

14.            W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11.00 I Komunia Święta. Parafian prosimy aby, jeśli to możliwe, wybrali inną godzinę uczestnictwa we Mszy Świętej gdyż większość ławek będzie zarezerwowana dla dzieci i ich rodzin.

15.            Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

16.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

17.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

18.            Bóg zapłać Państwu Młodym za przystrojenie kościoła.

19.            Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Damian Kuta zam. w Woli Rzędzińskiej z Katarzyną Bodzioch zam. w Wojniczu

oraz Wiktor Batko zam. w Sufczynie z Kingą Mleczko zam. w Łysej Górze

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii.