Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9.04.2023r.

9 kwietnia 2023 r.

1.                 Msze Święte dzisiaj o 6.00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00.

2.                 Bóg zapłać za wszystkie ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.

3.                 Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4.                 W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.

5.                 W czwartek z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej Różaniec Fatimski.

6.                 W czwartek na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Święta w intencji Ojczyzny z okazji Gminnych Uroczystości Katyńskich. Po Mszy dalsze uroczystości przy obelisku upamiętniającym zbrodnię katyńską.

7.                 W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.                 W sobotę Diecezjalne Święto Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność Caritas za ich poświęcenie i praktykowanie dobra.

9.                 Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszach składka inwestycyjna, a po Mszach zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

11.            Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego: Paniom, które przygotowały Ciemnice i Grób Pański, sprzątającym kościół, Liturgicznej Służbie Ołtarza, śpiewającym mękę Pańską, DSM-owi, strażakom, niosącym feretrony i chorągwie, moim współpracownikom oraz uczestniczącym w liturgii.

12.            Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

13.            Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Tomasz Sacha zam. w Sufczynie z Beatą Bączek zam. w Grabnie

oraz Karol Hynek zam. w Łoponiu z Julią Kozak zam. w Zakrzowie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii.

14.            Wszystkim Parafianom i Gościom pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was swoim pokojem i błogosławieństwem.