Niedziela Palmowa 2.04.2023r.

Niedziela palmowa

2 kwietnia 2022 r.

1. Msze Święte dzisiaj o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja z palmami. Gorzkie Żale w Łoponiu o 15.00. Na gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.
  5. W Wielką Sobotę młodzież odwiedzi osoby chore naszej parafii składając im życzenia świąteczne.
  6. Prosimy Strażaków z OSP o trzymanie straży przy Grobie Pańskim. Prosimy również osoby się tym zajmujące o przygotowanie i niesienie feretronów podczas procesji rezurekcyjnej.
  7. Bóg zapłać rodzinom, które troszczyły się o porządek w naszej świątyni w poprzednim miesiącu. Tę troskę polecamy kolejnym rodzinom.
  8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Są również do nabycia Baranki Wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.
  9. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora w Sufczynie dziękują wszystkim osobom, które wzięły udział w charytatywnym kiermaszu wielkanocnym w ostatnią niedzielę. Zebrana kwota 6.911 zł zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego materaca i środków medycznych dla Julki Urban w celu poprawy komfortu życia dziewczynki. Rozliczenie finansowe znajduje się u pani Sołtys.
  10. (Sufczyn): Pani Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie 4 kwietnia (wtorek) o 18.00 w Remizie OSP. W przypadku zamkniętego budynku remizy zebranie zostanie przeniesione do budynku szkoły.
  11. (Łopoń): Burmistrz Wojnicza informuje o przedłużeniu terminu składania wniosków o preferencyjny zakup węgla do 15 kwietnia br. Wnioski przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wojniczu od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.