II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023r.

II niedziela Wielkiego Postu

5 marca 2023 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Gorzkie Żale w Łoponiu o 15.00. Na Gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszach Świętych zbiórka dopuszek na Fundusz misyjny „Ad gentes”.
  3. W tygodniu:
  • w środę Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy wszelkich łask Bożych. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.
  • w piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w Łoponiu o godz. 17.00 i w Sufczynie o godz. 17.00 oraz szczególnie dla młodzieży o 19.00.
  • w piątek na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  • w sobotę początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania czasopism katolickich. W zakrystii są również do nabycia Baranki i Paschaliki Wielkanocne w cenie 8 zł.
  3. Parafia w Łoniowej informuje, że organizowana jest pomoc dla wspólnoty Ks. Zbigniewa w Miżyńcu na Ukrainie. Dary można składać w budynku OSP Łoniowa w dniach od 22 do 24 marca od godz. 17.00 do 20.00.
  4. (Sufczyn) Urząd Gminy w Dbnie informuje, że dniu 5 marca (dzisiaj) w godz. od 8.00 do 13.00 w Sali na plebanii będą do odbioru zawiadomienia w sprawie ustalenia nowych stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prosi się mieszkańców Sufczyna o odbiór nakazów w/w terminie.
  5. (Łopoń) Przychodnia Weterynaryjna w Wojniczu zawiadamia, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie zostanie przeprowadzone w Łoponiu 11 marca br. (sobota). Szczegóły na plakatach.