VII Niedziela Zwykła 19.02.2023r.

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2023 r.

1. Msze Święte dzisiaj o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 8.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej modlitwy do godz. 11.00 w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Rozpoczynamy też tydzień modlitwy o Trzeźwość Narodu i kwartalne dni o ducha pokuty. Pamiętajmy o tych intencjach w naszej osobistej modlitwie.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas dzisiejszej składki inwestycyjnej przeznaczonej na remont i wyposażenie prezbiterium dolnego kościoła.
  3. W tygodniu:
  • w poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do wieczornej Mszy Świętej w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. O poprowadzenie modlitwy prosimy:
    1) w poniedziałek - Róże Różańcowe naszej parafii

2) we wtorek – członków Akcji Katolickiej i Parafialnego Oddziału Caritas

• w ŚRODĘ POPIELCOWĄ rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.00 w Łoponiu oraz 17.00. Tego dnia wszystkich pełnoletnich obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia). Składka tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne
  • w piątek zapraszamy na nabożeństwa związane z czasem Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w kaplicy w Łoponiu o godz. 17, a po niej Msza Święta. Również w Sufczynie Droga Krzyżowa o godz. 17 i po niej Msza Święta. Młodzież z parafialnego oddziału KSM zaprasza w piątek na godz. 19.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej „Ślad losu”
  • w przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00, a po nim Msza Święta popołudniowa. Cykl kazań pasyjnych wygłosi w tym roku ks. mgr Łukasz Gazda – wikariusz z parafii Dębno. Postarajmy się o liczny udział.
  • w przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne
    w Tarnowie.
  • Akcja Katolicka organizuje wyjazd do kina Planeta w Brzesku na film pt. „Opiekun”, o św. Józefie i jego orędownictwie w dzisiejszych czasach,
    2 marca, wyjazd spod kościoła o godz. 17:45. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  • Z inicjatywy Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trwającej już od roku wojny na Ukrainie. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w tej sprawie można przeczytać w gablocie ogłoszeń.
  • Organizowana jest również druga edycja akcji „Paczka dla Ukrainy”. Nasza parafia chce przygotować 5 takich paczek. Zapraszamy do zaangażowania się w tę akcję np. Róże Różańcowe, Oddział Caritas ale również osoby prywatne dobrej woli.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  3. (Sufczyn) Wójt Gminy Dębno zaprasza mieszkańców gminy Dębno na koncert w stylu włoskim z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 marca o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Darmowe bilety dostępne są w Urzędzie Gminy, Dębińskim Centrum Kultury i Bibliotekach Publicznych Gminy Dębno.
  4. W parafii św. Jakuba w Brzesku organizowany będzie w najbliższym czasie kurs przedmałżeński. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Oćwieja zamieszkały w Łoponiu oraz Natalia Widło zamieszkała w Niedomicach. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie ich
    w kancelarii parafialnej.