"Przez Maryję do Jezusa" - Różaniec ulicami parafii 29.10.2022r.

Członkowie Akcji Katolickiej oraz Młodzieżowej Grupy Apostolskiej serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę różańcową. W wielu parafiach naszej diecezji w październiku, miesiącu, który słusznie nazywamy "różańcowym" organizowane są procesje różańcowe ulicami parafii. Przeważnie bywa to wspólna procesja parafian prowadząca wyznaczoną trasą wokół centralnej części miejscowości.

Jak na pewno sami zauważacie, Drodzy Parafianie, rozmieszczenie geograficzne naszej parafii nieco utrudnia przeprowadzenie takiej procesji. Podjęliśmy zatem nieco inną inicjatywę, trochę bardziej dostosowaną do naszych warunków. Chcielibyśmy również, żeby stała się ona taką dobrą tradycją modlitwy w naszej parafii.

Procesja różańcowa rozpocznie się jednocześnie w sześciu wskazanych w plakacie punktach. Spokojnie, nie martwcie się, w każdym punkcie będą osoby odpowiedzialne, które zaanimują wspólną modlitwę i będą znały trasę procesji. Celem dla wszystkich będzie kościół parafialny w którym po dojściu wszystkich grup będzie sprawowana Msza Swięta w intencji "o wiarę, miłość i pokój w naszych rodzinach". Ta sama intencja będzie towarzyszyć naszej modlitwie różańcowej. Jak ważne są to sprawy i dlaczego trzeba je Panu Bogu powierzać, mamy nadzieję, rozumieją wszyscy. Chcemy również przez taką formę modlitwy dołożyć kolejną cegiełkę do budowania jedności wspólnoty ludzi wierzących naszej parafii.

Jeszcze raz - gorąco zachęcamy!

Przez Maryję do Jezusa

Kategoria: