ORGANIZACJA ORAZ HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI PRYMICYJNYCH KS. DAMIANA JARKA

ORGANIZACJA ORAZ HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI PRYMICYJNYCH KS. DAMIANA JARKA

28-30.05.2022r.

 

Przygotowanie prymicji:

Wszystkich parafian chcących włączyć się w przygotowanie uroczystości prymicyjnych ks. Damiana Jarka zapraszamy do pomocy przy dekorowaniu palm codziennie od poniedziałku w godzinach od 10 i od 16. Miejsce zbiórki to wjazd do parkingu wewnętrznego plebanii. Prosimy o zaopatrzenie się w rękawiczki ogrodowe.

W ramach naszego przygotowania duchowego i modlitewnego towarzyszenia dk. Damianowi podczas jego rekolekcji przed święceniami zapraszamy w tym tygodniu na wieczorne Msze święte i nabożeństwa majowe, podczas których będziemy się modlić w jego intencji.

Plan uroczystości prymicyjnych:

 • W sobotę około godz. 16 odbędzie się przywitanie Księdza Prymicjanta
  w granicach parafii. Będzie miało ono miejsce na stacji benzynowej
  Circle
  K. Na to przywitanie zapraszamy szczególnie parafian z Zagórza.
 • Po krótkim przywitaniu orszak bryczek i wozów strażackich przejedzie pod kaplicę w Łoponiu, gdzie o 16:30 odbędzie się wprowadzenie Księdza Prymicjanta do kaplicy, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów SP w Łoponiu oraz nabożeństwo majowe dla mieszkańców wsi Łopoń, których serdecznie zapraszamy i których licznej obecności oczekujemy.

Prosimy, aby wszyscy witający prymicjanta zgromadzili się przed wejściem do kaplicy i weszli do kaplicy za Księdzem Prymicjantem. Rzecz jasna, osoby starsze oraz przygotowujący powitanie mogą oczekiwać Prymicjanta w kaplicy.

Usilnie prosimy, aby w sobotę popołudniu nie parkować aut wzdłuż drogi po stronie kaplicy. Ułatwi to przejazd bryczkom.

 • Po powitaniu w kaplicy w Łoponiu orszak przejedzie pod kościół parafialny
  w Sufczynie, gdzie o godz. 18 rozpocznie się nabożeństwo majowe. Parafian
  z Sufczyna serdecznie zapraszamy na to powitanie i nabożeństwo i również liczymy na Waszą liczną obecność.

Podobnie jak w Łoponiu będziemy oczekiwali na prymicjanta przed wejściem do kościoła, tak aby za nim wejść do świątyni.

Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana po nabożeństwie majowym o godz. 18.

 • Niedzielne uroczystości prymicyjne rozpoczną się przejazdem bryczkami spod domu Księdza Prymicjanta pod plebanię. O godz. 11 spod plebanii wyruszy procesja do kościoła parafialnego. Tam delegacje w imieniu wszystkich parafian przywitają Księdza Prymicjanta. Po powitaniu rozpocznie się Msza Święta prymicyjna.

Na zakończenie Mszy Świętej, po błogosławieństwie ogólnym Ksiądz Prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa indywidualnego z nałożeniem rąk. Do tego błogosławieństwa będzie mógł podjeść każdy klękając lub stając wzdłuż stopnia prezbiterium, tak jak do Komunii Świętej.

 • W poniedziałek o godz. 17 w Łoponiu sprawowana będzie Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. Damian. Na nią również serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza mieszkańców wsi Łopoń.
Kategoria: