XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2022r.

XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022 r.

1. Msze Święte dzisiaj o 7:30, 9:30 w Łoponiu, 11:00 i o 16.00.
  2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskiwać odpust Porcjunkuli. Za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga a także spełnienie zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) można uzyskać odpust zupełny. Może być on ofiarowany za samego siebie lub osobę zmarłą. Skutkiem uzyskania odpustu zupełnego jest całkowite odpuszczenie kary, którą człowiek miałby odpokutować w czyśćcu.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Szczególnie tego dnia pamiętajmy w modlitwie o osobie naszego ks. Proboszcza Waldemara.
  • w sobotę święto Przemienienia Pańskiego
  1. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Podejmijmy to wyrzeczenie ofiarując jego trudy w intencji osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu.
  2. Spowiedź święta w Łoponiu w środę od godz. 17.00.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej.
  4. W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Odwiedziny u chorych od godz. 8.00
  5. W sobotę nabożeństwo 5 pierwszych sobót o godz. 6.30.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.30.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.