Niedziela Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze Święte o 7 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Tarnowie iKrakowie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy. O 18.00 Msza Święta z Nabożeństwem Fatimskim. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.
  3. We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 8.00,10 00 z procesją eucharystyczną, 15.00 w Łoponiu i 16.00. Bardzo prosimy wszystkich zaangażowanych o przygotowanie procesji i jak najliczniejszy udział.
  6. Prosimy również o złożenie konstrukcji i przygotowanie dekoracji ołtarzy prosimy rejony:

Pierwszy ołtarz (obok krzyża misyjnego) – Sufczyn Górny od Groszka do szkoły

Drugi ołtarz (na tle groty św. Michała) – Zagórze od rodziny Gala do Jarzębaków

Trzeci ołtarz (od trony parkingu między modrzewiami) – pozostała część Zagórza

Czwarty ołtarz (frontalnie do budynku kościoła wzdłuż żywopłotu) - Łopoń

1. W oktawie Bożego Ciała procesje w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00, a w niedziele po sumie o 11.00.
  2. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  3. W przyszła niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. W naszej parafii składka inwestycyjna.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  6. Przypominamy o wyjeździe na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” 16 czerwca (Boże Ciało) w Rzeszowie. Wyjazd o 16.00 spod kościoła. Zapisy do dzisiaj.
  7. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do kina w Brzesku na film „Cud Guadalupe” 27 czerwca (poniedziałek). Wyjazd spod kościoła o 19.30, seans o 20.00. Zapisy w zakrystii.
  8. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
  • Michał Armatys zam. w Wielkiej Wsi i Klaudia Kurleto zam. w Sufczynie
  • Paweł Rogalski zam. w Nowym Sączu i Anna Pomykacz zam. w Sufczynie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

1. Wójt Gminy Dębno zaprasza na koncert Małej Armii Janosika, który odbędzie się 25 czerwca o 19.00 na Stadionie LKS Viktoria w Porąbce Uszewskiej. W programie znajda się utwory i materiały związane z osobą św. Jana Pawła II.