Zesłanie Ducha Świętego 5 czerwca 2022

Zesłanie Ducha Świętego

5 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętegoodpust parafialny. Msze Święte o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i 16.00. Dzisiaj o 11.00 Sumie odpustowej, podczas której dziękujemy za 40 lat parafii, przewodniczy Ks. Kanonik Adam Bajorek, a kazanie głosi Ks. Damian Jarek.
  2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się zarówno do przygotowania uroczystości prymicyjnych i dzisiejszego odpustu parafialnego.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze w Sufczynie o 7.00 i 18.00, oraz w Łoponiu o 7.30.
  4. We wtorek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  5. W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. O 19.00 na plebanii spotkanie podsumowujące komitetu organizującego prymicje.
  7. W sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
  8. W przyszła niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Tarnowie i Krakowie.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  11. Dziękujemy rodzinom, które w maju dbały o naszą świątynię. Tę troskę powierzamy kolejnym rodzinom.
  12. Organizujemy wyjazd parafialny na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” 16 czerwca (Boże Ciało) w Rzeszowie. Wyjazd o 16.00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Krzysztofa do 12 czerwca.
  13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy aby Panowie Rafał i Bogusław poskładali wcześniej konstrukcje. Natomiast o Przygotowanie dekoracji ołtarzy prosimy rejony:

Pierwszy ołtarz (obok krzyża misyjnego) – Sufczyn Górny od Groszka do szkoły

Drugi ołtarz (na tle groty św. Michała) – Zagórze od rodziny Gala do Jarzębaków

Trzeci ołtarz (od trony parkingu między modrzewiami) – pozostała część Zagórza

Czwarty ołtarz (frontalnie do budynku kościoła wzdłuż żywopłotu) - Łopoń

1. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
  • Michał Armatys zam. w Wielkiej Wsi i Klaudia Kurleto zam. w Sufczynie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

1. W poniedziałek 6 czerwca w godz. 6.00 do 13.00 w Ośrodku zdrowia w Łysej Górze odbędzie się bezpłatne badanie uszu.
  2. Wójt Gminy Dębno zaprasza na spotkanie o odnawialnych źródłach energii, które odbędzie się 7 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 W Urzędzie Gminy Dębno. Będzie również możliwość uzyskania informacji nt. Programu Czyste Powietrze.
  3. Porządek procesji eucharystycznej.
  4. Krzyż
  5. Ministranci