VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022r.

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

1. Msze Święte dzisiaj o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 i o 16.00 Msza Święta z nabożeństwem majowym.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa Majowe - w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00, a w niedziele o 16.00. W Łoponiu nabożeństwa majowe o 18.30.
  3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
  4. W środę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo majowe.
  5. W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  6. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.
  7. W sobotę i niedzielę uroczystości związane z prymicjami Ks. Damiana Jarka. Program przedstawimy na zakończenie tych ogłoszeń.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  11. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
  • Tadeusz Sacha zam. w Sufczynie z Katarzyną Agatą Osika zam. w Łukanowicach
  • Krzysztof Malec zam. w Sufczynie z Aleksandrą Karolczyk zam. w Jaworznie
  • Ireneusz Chachaj zam. w Borzęcinie z Joanną Nosek zam. w Sufczynie
  • Bartłomiej Mleczko zam. w Łysej Górze z Aleksandrą Michałek zam. w Sufczynie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

• Program prymicyjny

ORGANIZACJA ORAZ HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI PRYMICYJNYCH KS. DAMIANA JARKA

28-30.05.2022r.

Przygotowanie prymicji:

Wszystkich parafian chcących włączyć się w przygotowanie uroczystości prymicyjnych ks. Damiana Jarka zapraszamy do pomocy przy dekorowaniu palm codziennie od poniedziałku w godzinach od 10 i od 16. Miejsce zbiórki to wjazd do parkingu wewnętrznego plebanii. Prosimy o zaopatrzenie się
w rękawiczki ogrodowe.

W ramach naszego przygotowania duchowego i modlitewnego towarzyszenia dk. Damianowi podczas jego rekolekcji przed święceniami zapraszamy w tym tygodniu na wieczorne Msze święte i nabożeństwa majowe, podczas których będziemy się modlić w jego intencji.

Plan uroczystości prymicyjnych:

• W sobotę około godz. 16 odbędzie się przywitanie Księdza Prymicjanta
    w granicach parafii. Będzie miało ono miejsce na stacji benzynowej
    Circle K
    . Na to przywitanie zapraszamy szczególnie parafian z Zagórza.
  • Po krótkim przywitaniu orszak bryczek i wozów strażackich przejedzie pod kaplicę w Łoponiu, gdzie o 16:30 odbędzie się wprowadzenie Księdza Prymicjanta do kaplicy, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów SP w Łoponiu oraz nabożeństwo majowe dla mieszkańców wsi Łopoń, których serdecznie zapraszamy i których licznej obecności oczekujemy.

Prosimy, aby wszyscy witający prymicjanta zgromadzili się przed wejściem do kaplicy i weszli do kaplicy za Księdzem Prymicjantem. Rzecz jasna, osoby starsze oraz przygotowujący powitanie mogą oczekiwać Prymicjanta w kaplicy.

Usilnie prosimy, aby w sobotę popołudniu nie parkować aut wzdłuż drogi po stronie kaplicy. Ułatwi to przejazd bryczkom.

• Po powitaniu w kaplicy w Łoponiu orszak przejedzie pod kościół parafialny
    w Sufczynie, gdzie o godz. 18 rozpocznie się nabożeństwo majowe. Parafian
    z Sufczyna serdecznie zapraszamy na to powitanie i nabożeństwo i również liczymy na Waszą liczną obecność.

Podobnie jak w Łoponiu będziemy oczekiwali na prymicjanta przed wejściem do kościoła, tak aby za nim wejść do świątyni.

Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana po nabożeństwie majowym o godz. 18.

• Niedzielne uroczystości prymicyjne rozpoczną się przejazdem bryczkami spod domu Księdza Prymicjanta pod plebanię. O godz. 11 spod plebanii wyruszy procesja do kościoła parafialnego. Tam delegacje w imieniu wszystkich parafian przywitają Księdza Prymicjanta. Po powitaniu rozpocznie się Msza Święta prymicyjna.

Na zakończenie Mszy Świętej, po błogosławieństwie ogólnym Ksiądz Prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa indywidualnego z nałożeniem rąk. Do tego błogosławieństwa będzie mógł podjeść każdy klękając lub stając wzdłuż stopnia prezbiterium, tak jak do Komunii Świętej.

• W poniedziałek o godz. 17 w Łoponiu sprawowana będzie Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. Damian. Na nią również serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza mieszkańców wsi Łopoń.