III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022

III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022 r.

1. Dziś w Kościele powszechnym obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. Warto w tym czasie poświęcić więcej czasu na lekturę słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym.
  2. Również dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. 26 dzieci przyjmie po raz pierwszy w swoim życiu Jezusa Chrystusa w Komunii Św. Zarówno dzieci jak i ich rodziny otoczmy naszą modlitwą. Nabożeństwa białego tygodnia codziennie o godz. 18, za wyjątkiem wtorku.
  3. Msze Święte dzisiaj o 00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00. O godz. 16 nabożeństwo majowe, a po nim Msza Święta.
  4. W tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego.
  • we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 16 nabożeństwo majowe, a po nim Msza Święta.
  • w środę wspomnienie św. Floriana i święto patronalne strażaków. Spowiedź święta w Łoponiu od godz. 17.
  • w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za powołanych i powołania do służby Bożej. Spowiedź święta od godz. 17.30.
  • w pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ten dzień również święto świętych Filipa i Jakuba. Spowiedź Święta od godz. 17. Odwiedziny u chorych: od godz. 8 i od godz. 14 (chorzy, których zwykle odwiedzał ks. Proboszcz.) Młodzież naszej parafii zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od wieczornego nabożeństwa do godz. 20.
  • w pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo 5 pierwszych sobót o godz. 6:30.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 16. W kaplicy w Łoponiu majówka o godz. 18:30.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które w kwietniu troszczyły się o wystrój i czystość naszej świątyni. W maju tę troskę powierzamy kolejnym rodzinom. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza. Za zebraną sumę kupiliśmy stroje liturgiczne dla naszych ministrantów.
  3. Ponawiamy prośbę o odebranie z zakrystii zdjęć, które zostały użyczone na czas przygotowania strony internetowej naszej parafii. Przy okazji przypominamy, że pod adresem parafiasufczyn.pl odnajdziemy już intencje Mszy Św. oraz ogłoszenia parafialne.
  4. Zamierzamy zatrudnić gospodynię na plebanii. Panie, które byłyby zainteresowane tą pracą prosimy o skontaktowanie się z ks. Krzysztofem.
  5. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, które możemy nabyć w zakrystii.
  6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Arkadiusz Bodura zam. w Sufczynie oraz Ewa Pieronkiewicz zam. w Pszczynie. Kto zna przeszkody do zawarcia tego małżeństwa niech zgłosi je w kancelarii parafialnej.
  7. W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Augustyn Opioła. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14. Dobry Jezu, a nasz Panie…