IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r.

IV niedziela Wielkiego Postu

Laetare

19 marca 2023 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Gorzkie Żale w Łoponiu o 15.00. Na Gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj podczas składki inwestycyjnej.
  3. W tygodniu:
  • jutro liturgiczny obchód Uroczystości św. Józefa, oblubieńca NMP.
  • w środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.
  • w czwartek o 15.30 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Triduum przygotowujące do tego wydarzenia od poniedziałku do środy o godz. 17.00. W środę okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od 16.15.
  • w piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w Łoponiu o godz. 17.00 iw Sufczynie o godz. 17.00 oraz szczególnie młodzież na godz. 19.00.
  • w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka, którego życie jest zagrożone.
  • za tydzień składka na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania czasopism katolickich. W zakrystii są również do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 8 zł, z których dochód jest przeznaczony na pomoc dla najuboższych.
  3. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora w Sufczynie serdecznie zapraszają do udziału w kiermaszu wielkanocnym w przyszła niedzielę – po każdej Mszy Świętej. Całkowity dochód ze sprzedaży palm i ozdób świątecznych przeznaczony będzie dla Julki Urban na rehabilitację i poprawę warunków życia dziewczynki. Dodatkowo będzie można złożyć datek do skarbonki.
  4. (Sufczyn) Zakład Usług Kominiarskich informuje, że dniach od 20 do 24 marca będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.