I Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2023r.

I niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

1. Dzisiaj Msze Święte o 7:00, 8.30, 9.45 w Łoponiu, 11.00 oraz o 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Gorzkie Żale w Łoponiu o 15.00. Na Gorzkich Żalach składamy tradycyjne ofiary na przystrojenie Ciemnicy i kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Z inicjatywy Episkopatu Polski w dzisiaj będzie przeprowadzona zbiórka dopuszek na pomoc ofiarom trwającej już od roku wojny na Ukrainie.
  3. W tygodniu:
  • w środę Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Okazja do spowiedzi w Łoponiu od 16.00 do 16.30. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej.
  • w I czwartek modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej i za powołanych.

Akcja Katolicka organizuje wyjazd do kina Planeta w Brzesku na film pt. „Opiekun”. Wyjazd spod kościoła 2 marca o godz. 17:45. Zapisy w zakrystii do dzisiaj.

• w I piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w Łoponiu po Mszy o godz. 8.00 i w Sufczynie o godz. 17.00 oraz szczególnie dla młodzieży o 19.00.

Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

Spowiedź w Sufczynie od 16.15 do 17.00.

• w sobotę Święto św. Kazimierza Królewicza. W I sobotę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy o godz. 6.30.
  • od przyszłej niedzieli Msza o godz. 7.00 będzie w „dolnym” kościele. W sobotę na 8.00 zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu i posprzątaniu tej części kościoła po remoncie.
  • w I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7.00.
  • za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz misyjny „Ad gentes”.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
  2. Zachęcamy do kupowania i czytania czasopism katolickich. W zakrystii są również do nabycia Baranki i Paschaliki Wielkanocne w cenie 8 zł.
  3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Oćwieja zamieszkały w Łoponiu oraz Natalia Widło zamieszkała w Niedomicach. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie ich
    w kancelarii parafialnej.
  4. Szkoła i Przedszkole w Łoponiu ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapisy w sekretariacie szkoły i przedszkola. Więcej informacji na temat oferty na Facebooku szkoły oraz telefonicznie. Szkoła i przedszkole prowadzą również nabór do szkoły muzycznej I stopnia.